Krásné nehty

2. prosince 2009 v 18:03
Základní úprava

Než se vrhnete na manikúru, odlakujte si pečlivě nehty odlakovačem bez acetonu, vyberte raděj ten s glycerinem a s obsahem výživných olejů. Pak připravte nehtům lázeň. která trvá asi 10 minut. Namíchejte pro ne lázen z vlažené vodé, lžičky olivového oleje a lžičky citronové šťávy, nebo nehtům dopřejte lázeň z teplého mléka, který posiluje a hydratuje nehty. Jestliže nemáte na lázeň čas použijte specialní olej nebo krém, který stejně změkčí kůžičku kolem nehtů a připraví ji na zatlačení, kůžičku nikdy nestříháme, riskujeme tím záděry. Tyčinkou potom kůžičku zatlačte.

Vytvaruj nehty

Na úprava tvaru se nůžky nepoužívají, způsobují totiž třepení nehtů. Pořiďtě si radej papírový nebo skleněný pilník a jeho pomocí si nehty upravte dle vašeho vkusu.Pro kratší nehty je vhodný přirozený zaoblený tvar, který opticky prodlužuje. PŘI PILOVÁNÍ POSTUPUJTE VŽDY JEDNÍM SMĚREM OD STRANY KE STŘEDU.

Barvy-laky

Dnešní laky nehtům už vůbec neškodí, ale vyživují je. Jestliže chcete aby vám lak vydržel déle udelejte následující: DVAKRÁT LEHOUNCE PŘEJEĎTĚ PAPÍROVÝM PILNÍKEM PO CELÉM NEHTU. Zákrok naruší hladkost nehtu a to zajistí lepší fixaci laku. Pak naneste kvalitní podkladový lak, který zpevňuje nehty, po zaschnutí laku naneste barevny lak a na konec své dílo zalakujte kricím lakem, který zvyšuje lesk.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama