Lži o hubnutí

6. prosince 2009 v 16:19 | Lolitka |  Diety&hubnutí

1. mýtus: Kdo chce zhubnout, musí jíst hodně ovoce

Pravda: Ovoce bychom měli zařazovat do redukčního jídelníčku s rozmyslem.
"Ovoce nepochybně patří mezi potraviny, které jsou v našem jídelníčku nenahraditelné - je v něm vláknina, minerální látky a vitamíny. Při redukci váhy však doporučujeme střídmost v jeho konzumaci, vyplatí se upřednostňovat spíše zeleninu," říká Galová z Institutu kompliment. Ovoce totiž obsahuje monosacharidy (stejně jako cukrovinky), které jsou nejrychlejším zdrojem energie. Rychle zvyšují hladinu krevního cukru a organismus je nemusí stačit spalovat. Při redukci hmotnosti by se v jídelníčku raději nemělo vyskytovat sušené a zavařované ovoce, fíky, datle, banány, hrozny a ananas.
http://www.czechfrost.cz/images/ovoce.jpg

2. mýtus: Když nahradím živočišný tuk rostlinným, zhubnu.

Pravda: Rostlinné tuky jsou zdravější než živočišné, obsahem energie se však neliší.
Mnoho lidí si myslí, že když nahradí živočišný tuk rostlinným (například sádlo nebo máslo olivovým olejem), tak budou hubnout. Ne tak docela. "Všechny tuky, ať již živočišného, nebo rostlinného původu, mají přibližně stejný obsah energie. Přesto doporučuji do jídelníčku zařadit převážně rostlinné tuky, protože jsou zdravější. Je však třeba si uvědomit, že v rámci redukčního režimu je potřeba sledovat jejich množství," vysvětluje Galová.
Vhodný je extra panenský olivový olej, který má na rozdíl od živočišného tuku nulovou hodnotu cholesterolu a pomáhá snižovat riziko vzniku srdečně cévních onemocnění. Pokud se však snažíte shodit nadbytečná kila, je potřeba omezit i nadbytečný příjem těchto zdravých tuků.
http://i.idnes.cz/06/052/gal/FDV12eff0_olej.jpg

ZDROJ: ceady.blog
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Blondýna nebo bruneta?

Blondýna
Bruneta
Ani jedno

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama