Příprava na ples

4. ledna 2010 v 20:44 |  Make-up
Ples je mimořádná událost, na které se chce každá žena ukázat v tom nejlepším světle. Přeje si být královnou plesu, vystavovat na obdiv svou večerní toaletu, ale předvést by měla také vytříbené chování. Nesmí na ní být jediná chyba, proto velice důležitou roli hraje i to, jak je nalíčena.
Líčení na všední den zvládá každá žena za několik minut. Ovšem večerní líčení na ples je záležitostí poněkud časově náročnější. Chce se líbit partnerovi nebo jen něčím zajímavým překvapit. Na některé například mohou čekat významné události v životě - slavnostní stužkování na maturitním plese, často se na plese odehrávají zásnuby...

Na co si dát pozor
Důležité je zvolit kvalitní kosmetiku. Odstíny líčení musí vždy ladit s oděvem. Líčení pro tanec vyžaduje výraznější barvy, oblíbené jsou metalické nebo černo-stříbrné odstíny.
Umělé řasy nejsou vždy nejnutnější, pokud si žena výrazně nalíčí vlastní řasy. Umělé totiž mohou působit někdy nepřirozeně. Celkový dojem může pokazit nesprávně vykreslená kontura rtů.
Pravidla
Měly bychom se řídit některým pravidly. K výrazněji nalíčeným očím zvolte co nejpřirozenější rty a naopak. Z palety zlatých, stříbrných či měděných barev si vybere každý typ. Obecně platí, že s tmavou pletí ladí odstíny s teplým zlatým nádechem, se světlou pletí si ,rozumí' tóny do růžova a k pihám se nejvíc hodí bronz. Stříbřité a chladné tóny sluší především zimním typům. Pokud si dáváš výrazný náhrdelník, zvol jemnější náušnice a opačně
Královna plesu
Make-up by měl oslnit, takže v davu tanečnic by měla žena upoutat pozornost, ale ne šokovat.
Rty můžou být výraznější v sytě rudých barvách nebo vyplněny bezbarvým leskem. Součástí atraktivního make-upu na ples by měla být večerní róba dozdobena šperky, kabelkou, střevíčky a krásný společenský účes.
ZDROJ: www.asistentka.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama